سنگسابی

 

سنگسابی به معنای لایه‌روبی از انواع سنگ است.
به طور کلی سنگ‌هایی که به تازگی نصب می‌شوند، ممکن است پس از گذشته چند سال رسوبات و جرم‌های مختلفی بر روی آن‌ها ایجاد شود و یا سنگ‌ها هم‌تراز نباشند.

برای ترمیم حفره‌ها، هم‌تراز کردن سنگ‌ها، از بین بردن لکه‌های سرسخت و جای مواد اسیدی از خدمات سنگ سابی استفاده می‌شود.
در واقع سنگسابی از جمله زیرمجموعه‌های خدمات کفسابی محسوب می‌شود. در کار سنگ سابی، ترمیم سنگ یعنی رفع خراش‌ها و شکاف‎های موجود بر روی سنگ با سابیدن لایه روی آن انجام خواهد شد.

همچنین کار درزگیری که به معنای پر کردن فاصله میان سنگ‌های کف با استفاده از مواد مخصوص است نیز در این خدمات انجام می‌شود.
در صورتی که سنگساب بتواند این کار را به درستی انجام دهد، سطح سنگ کاملا صاف شده و مشکل تجمع آلودگی نیز کم می‌شود؛ به طوری که با لمس سنگ هیچ‌گونه مرز و پستی و بلندی بر روی آن‌ها حس نخواهد شد.

ما در مقاله های قبلی درباره کفسابی سرامیک هم صحبت کردیم.

 

سنگسابی

 

سنگساب باید نکات مهمی را در زمان عملیات سنگ سابی رعایت کند؛ به عنوان مثال برای پر کردن درز میان سنگ‌ها باید از مواد مرغوب استفاده کرده و ساب سنگ را چند بار تکرار نماید.

اگر بر روی سنگ خط و خشی افتاده باشد و یا موادی مانند ملات، سیمان و چسب ساختمانی بر روی سنگ‌ها ریخته شده باشد، با استفاده از خدمات سنگسابی به راحتی برطرف می‌شود.

سنگ سابی برای براقی سنگ نیز فوق‌العاده عمل می‌کند و همچنین باعث طول عمر و دوام بیشتر سنگ‌ها می‌شود. کار سنگسابی باید توسط افراد حرفه‌ای و خبره انجام شود.

سنگ سابی خوب باید به گونه‌ای باشد که تمامی سطوح سنگ‌ها به صورت یکسان درخشان باشند. قسمت‌هایی از سنگ‌ها که امکان سنگسابی آن‌ها توسط دستگاه وجود ندارد، باید با استفاده از دست سنگ سابی شوند.

 

نکته  : برای دیدن مطالبی از کفسابی گرانیت لطفا کلیک کنید

نحوه انجام سنگ سابی

 

 

 

عملیات سنگسابی با استفاده از دستگاهی به نام ساب‌زن انجام می‌شود. به طور معمول در حین عملیات سنگ سابی بر روی هر سنگ به انداه هشت دور ساب زده می‌شود که این کار با استفاده از لقمه‌های متفاوت دستگاه انجام می‌گیرد.

از جمله اجزای مهم دستگاه سنگسابی لقمه است که ظاهر آن شبیه به صابون جامد یا آجر می‌باشد. لقمه‌ها به قسمت زیرین دستگاه ساب‌زنی بسته می‌شوند و با استفاده از آن سنگ‌ها به صورت درخشان و براق خواهند شد.

لقمه‌ها دارای انواع مختلفی هستند که هر کدام برای موارد خاصی مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ به عنوان مثال از لقمه ۴۶ برای از بین بردن فراز و نشیب‌های سنگ و از لقمه ۶۰ برای پر کردن درزهای میان سنگ‌ها استفاده می‌شود.
در پایان عملیات سنگ سابی نیز با استفاده از لقمه ایتالیایی سنگ‌ها تمیز و براق خواهند شد.

ما در مقاله های قبلی درباره کفسابی موزاییک هم صحبت کردیم.

سنگسابی

هزینه سنگسابی

 

سنگسابی

 

هزینه سنگ سابی به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد که مهم‌ترین آن‌ها متراژ محیط و نوع سنگ است.
همچنین شکل فضای کف نیز یکی از فاکتورهای مهم است. به عنوان مثال سنگسابی محیط مستطیل شکل نسبت به سنگسابی فضای چند ضلعی آسان‌تر است.

همچنین هر چه جنس سنگ مورد استفاده در فضا سخت‌تر باشد، هزینه سنگ سابی آن نیز بیشتر خواهد شد. قیمت سنگسابی به صورت متر مربع و بر اساس نوع سنگ محاسبه می‌شود.
از جمله گران‌ترین انواع سنگ سابی می‌توان به سنگسابی گرانیت اشاره کرد که به علت اینکه انجام کار بر روی آن سخت‌تر است، قیمت بالاتری نیز خواهد داشت.

 

مجموعه منصف ساب ارائه دهنده انواع کف سابی

شرکت منصف ساب ( آقای مغانلو ) جهت ترمیم و بهبود کیفیت کلیه سطوح کف ساختمانها راه اندازی شد. در این زمینه ما کادر مجرب و حرفه ای استخدام کرده ایم و همیشه با استفاده از تجهیزات مدرن و پیشرفته سعی در ارائه خدمات خود به بهترین شکل و با بالاترین کیفیت داریم.

هزینه سنگ سابی پله ها

از سنگسابی پله معمولاً هنگامی استفاده می شود که مواد اسیدی مانند سرکه و آبلیمو روی پله ها ریخته شود یا بخواهیم روکشی مثل موکت برای روی پله ها جایگزین کنیم (معمولاً چسب و سایر مواد به سطح پله می چسبند)

پله های آرپاتمان نوساز را معمولاً سنگ سابی نمکنند ، زیراکیفیت سابی که در کارخانه انجام می شود از بالاترین سطح صافی از راه پله و معیوب پله ها را دارد.

هزینه مراحل در مقادیر کم (کمتر از 20) عمومی و قراردادی است و از آنجا که قیمت قابل توجهی ندارد ، قانون خاصی وجود ندارد و شما فقط حقوق کارگر را پرداخت می کنید ، اما در مقادیر زیاد به صورت جداگانه محاسبه می شود.

سنگسابی سنگ قبل از اجرای پارکت

معمولاً قبل از کشیدن پارکت یا رزین اپوکسی ، یک مرتبه کف را مرتب کنید که بعداً برای پارکت مشکلی پیش نیامد (پارکت نوعی روکش است که روی سنگ قرار می گیرد). این منجر به این واقعیت می شود که سنگ یا بتن کاملاً صاف است و مشکلی در اجرای پارکت رخ ندهد.

توجه: خود پارکت را نمی توان سنگسابی کرد ، زیرا پارکت معمولاً از چوب ساخته می شود و در تماس با دستگاه کف آسیب می بیند.

 

منبع  : bit.ly/37NXztC

فهرست
Call Now Button
WhatsApp chat