کفسابی

در بعضی از موارد پس از نصب سنگفرش‌های ساختمانی، سنگ‌ها از نظر پستی و بلندی و کیفیت رنگ حالت مناسبی پیدا نمی‌کنند.
برای حل این مشکل از خدمات کفسابی سنگ استفاده می‌شود که با استفاده از دستگاه‌های قدرتمند و مخصوصی انجام می‌گیرد و تمامی ایرادات و نواقص موجود بر روی سنگ‌ها را رفع می‌کند. کف سابی روشی برای از بین بردن نواقص ظاهری سنگ و براق کردن آن‌ها است.

سنگ سابی

در این روش یک لایه بسیار نازک به اندازه یک الی چهار میلی‌متر از روی سنگ‌ها برداشته می‌شود.

در فرآیند کف سابی از دستگاهی مخصوص استفاده می‌شود که علاوه بر هم‌تراز کردن سنگ‌ها، سطح بیرونی آن‌ها را صاف و درخشندگی سنگ‌ها را نیز افزایش می‌دهد.

عملیات کفسابی برای انواع مختلفی از سطوح از جمله مرمر، گرانیت، تراورتن و سایر موارد اجرا می‌شود. کف سابی از جمله موارد پرطرفداری است که طی چند سال اخیر در بین سازندگان و مالکان ساختمان‌های اداری و مسکونی اجرا می‌شود.

نکته : شرکت خدمات منصف ساب در زمینه ( سنگسابی ،کفسابی موزاییک ، کفسابی گرانیت ، کفسابی سرامیک  ) بصورت تخصصی آماده ارائه خدمات به مشتریان عزیز است.

 

نحوه اجرای کف سابی

کفسابی

افراد ماهر و خبره در زمینه اجرای کفسابی با استفاده از دستگاهی مخصوص به نام ساب‌زن عملیات مربوط به یکدست‌سازی سطوح و غبارروبی آن‌ها را انجام می‌دهند.
در عملیات کف سابی هر سنگ به اندازه هشت دور و با استفاده از لقمه‌های مخصوص سابیده می‌شود.

لقمه یکی از اجزای دستگاه ساب‌زن است که دارای کاربردهای مختلفی می‌باشد. لقمه‌های ایتالیایی به سنگ‌ها ظاهری شیشه مانند می‌بخشند که می‌توان انعکاس تصویر را به راحتی بر روی کف سنگ مشاهده کرد.

اولین و مهم‌ترین مرحله کفسابی رفع فراز و نشیب‌ها و ناهمواری‌های موجود بر روی کف است که کفساب از لقمه‌های ۳۶ یا ۴۶ برای آن استفاده می‌کند.

در مرحله بعد برای برطرف کردن خطوط ناشی از دستگاه لقمه سایز ۶۰ در زیر دستگاه نصب می‌شود سپس برای صیقلی کردن کف از لقمه‌های نرم ۱۲۰ استفاده خواهد شد. در مراحل اولیه برای پر کردن شکاف و درز‌های میان سنگ‌ها حتماً باید بتونه‌کاری انجام شود.

در آخر نیز برای شیشه‌ای کردن ظاهر سنگ‌ها از لقمه‌های مخصوص ایتالیایی استفاده می‌شود. دستگاه‌های کف ساب در دو نوع سه فاز و تک فاز مورد استفاده قرار می‌گیرند.

ویژگی های یک کفساب خوب چیست؟

یک ساب زن خوب کف برای شروع کار ، ابتدا مناسب ترین نقطه مکان را انتخاب کنید ، به طوری که در حین کار کف هیچ قسمت از دستگیره جا نمونه ، و پس از اتمام تمام زبری کاملاً از بین برود.

با حاضر بودن به موقع خود و نیروهایش در محل پروژه و نیاز به مدیریت به موقع ، او می تواند بهترین کار را با کیفیت و بدون اتلاف وقت و در کمترین زمان ممکن به کارفرما برساند.

آپارتمان ها باید از کلیه ابزارها و قطعات سنگی که برای هر نوع کف استفاده می شود ، آگاهی کافی داشته باشند و بتوانند سنگ های نامرغوب را شناسایی و به کارفرما اطلاع دهند.

همچنین باید بسته به شرایط محیطی هنگام استفاده از برق تک فاز یا سه فاز برای کار با دستگاه ، اطلاعات کافی در مورد مسائل فنی و برق صنعتی داشته باشد.

یک کف ساب مناسب باید به یکی از مهمترین اصول پوشش کف توجه ویژه ای داشته باشد که شامل پر کردن درزها و فواصل بین سنگها و کف ساختمان باشد و با تهیه بتونه مناسب و ساخت آن به بهترین روش برای انجام مراحل کفسابی را انجام دهد و جای باقی نماند

انواع روش‌های کفسابی

کف سابی

به طور کلی برای ایجاد درخشش در کف انواع ساختمان‌ها از چهار روش اساسی استفاده می‌شود که شامل موارد زیر می‌باشند :

استفاده از ساینده‌های الماس : در این روش از ساینده‌های الماس و دیسکی به قطر ۳ الی ۴ اینچ استفاده می‌شود. در پایین صفحه درایو دستگاه ۳ الی ۶ دیسک باعث ساییده شدن سطح سنگ‌ها می‌شوند.

برای ساب زدن سطح با استفاده از الماس از ماشین‌های کفپوش با سرعت کم استفاده می‌شود. این فرآیند تا زمانی که درخشش مورد انتظار حاصل شود، ادامه پیدا می‌کند.

استفاده از ترکیبات پرداخت و پودرها در کفسابی : در این روش از ساینده اکسید قلع و دانه‌های ریز آلومینیوم بر روی سطح سنگ‌ها استفاده می‌شود تا درخشندگی ایجاد گردد.
این کار در واقع همان سنباده زدن با استفاده از الماس است، با این تفاوت که به جای آن از پودر ساینده استفاده می‌شود.

این فرآیند معمولاً با اضافه کردن اگزالات یا اسید اگزالیک برای شفاف‌سازی بیشتر انجام می‌شود. برای این کار پودر را بر روی تمامی سطوح ریخته و با استفاده از آب آن را مرتب می‌کنند تا محصولی شبیه به دوغاب ایجاد شود. سپس با استفاده از دستگاه با سرعت ۱۷۵ دور در دقیقه عملیات کفسابی انجام می‌شود.

پوشش‌های موم در کف سابی : به طور معمول برای ایجاد درخشش مصنوعی بر روی سطوح از موم استفاده می‌شود. در این روش از یک فرم نیمه‌مایع یا مایع از موم اکریلیک، پلیمرهای پاک‌کننده مانند ارتان، غلتک، سمپاش یا پودر بر روی سطوح استفاده می‌شود.

این کار معمولاً با کمک دستگاه‌های کف وش با سرعت بالا و استفاده از پد مویی الیافی انجام می‌گیرد. از این روش برای سنگ‌های متخلخل از جمله تراورتن نمی‌توان استفاده نمود.

بلورسازی : در این روش ماده شیمیایی به نام فلورو سیلیکات بر روی سطوح سنگ‌ها پاشیده می‌شود و سپس پدهای پشمی استیل به داخل این مواد جاسازی می‌شوند تا بلورهایی شبیه به شیشه بر روی سطح ایجاد شود.

برای ایجاد اصطکاک و گرمای مورد نیاز پرداخت و تشکیل بلورها از دستگاه‌های استنباط استاندارد با سرعت ۱۷۵ دور در دقیقه همراه با صفحه مخصوص متحرک استفاده می‌گردد.

مجموعه منصف ساب ارائه دهنده انواع کف سابی

شرکت منصف ساب ( آقای مغانلو ) جهت ترمیم و بهبود کیفیت کلیه سطوح ساختمانها راه اندازی شد. در این زمینه ما کادر مجرب و حرفه ای استخدام کرده ایم و همیشه با استفاده از تجهیزات مدرن و پیشرفته سعی در ارائه خدمات خود به بهترین شکل و با بالاترین کیفیت داریم.

خدا را شکر می کنیم که توانستیم پروژه های کلان را با موفقیت در سراسر کشور اجرا کنیم. برای بهره مند شدن از خدمات این مجموعه حرفه ایی ، می توانید با مشاوران و کارشناسان شرکت تماس بگیرید.

مزایای کف سابی

 

کفسابی

 

طول عمر و دوام بالا : کفپوش‌های سنگی نمی‌توانند در برابر فشار انواع تجهیزات و سایر مواردی که از روی آن‌ها عبور می‌کنند، دوام بیاورند. از جمله مزایای کفسابی این است که سنگ‌ها در برابر تمامی خط و خراش‌ها مقاوم خواهند شد.

نیاز به نگهداری کم : به طور کلی نگهداری کفپوش‌های صیقلی نسبت به سایر کفپوش‌ها آسان‌تر است و نیازی به جارو کشیدن هر روزه‌ی آن‌ها نیست. پس از عملیات کف سابی می‌توانید حداقل هفته‌ای یک بار کف را با استفاده از پاک‌کننده‌های مرطوب تمیز کنید. سپس جارو بکشید تا گرد و غبار پاک شوند و از تمیز کردن روزانه آن آسوده خواهید شد.

مقاوم در برابر لغزش : اگر بر روی کفپوش‌های سنگی فرآیند کفسابی انجام شود، سطح به دست آمده باعث کاهش لغزش خواهد شد. این امر زمانی که از یک پوشش یا فرش برای سنگ‌ها استفاده نکنید به خوبی نمایان می‌شود.

به طور کلی هنگامی که روی سنگ‌ها سابیده می‌شود، حرکت بر روی آن‌ها بدون هیچ‌گونه لغزشی انجام خواهد شد.

جایگزین اقتصادی : به طور کلی نصب، نگهداری و پرداخت کفسابی بسیار به صرفه می‌باشد. افراد در بلندمدت و یا کوتاه مدت می‌‌توانند از پرداخت هزینه اضافی برای تغییر کف سنگی ساختمان خود جلوگیری نمایند.

هزینه کفسابی

 

به طور کلی هزینه کف سابی ساختمان با توجه به پیچیدگی سطح، وسعت ساختمان و تعداد دفعات مورد نیاز محاسبه می‌گردد. همچنین اگر سنگ‌ها دارای مشکل بوده و یا سابقه خوردگی داشته باشند، بر روی هزینه نهایی کف سابی آن‌ها تاثیرگذار خواهد بود.

از جمله مواردی که برای برآورد هزینه کفسابی باید مورد نظر قرار گرفته شوند، عبارتند از

متراژ محیط : به هر اندازه که متراژ محیط بیشتر باشد، هزینه اجرای کفسابی نیز بیشتر خواهد بود؛ زیرا کار بیشتری بر روی آن‌ها انجام می‌شود و هزینه ایاب و ذهاب کارگران نیز محاسبه خواهد شد.

نوع سنگ : بعضی از سنگ‌ها مانند سرامیک و موزاییک در عملیات کف سابی قیمت پایین‌تری دارند و بعضی مانند گرانیت از قیمت بالاتری برخوردار هستند. این امر به علت سختی و نرمی سنگ است و کار کفسابی سنگ‌هایی مانند موزاییک به مراتب از سنگ‌های گرانیتی راحت‌تر است.

محل کف سابی : اگر در محلی که قرار است بر روی آن فرآیند کف سابی انجام شود در داخل شهر قرار داشته باشد، هزینه نهایی پایین‌تر خواهد بود و فضاهای بیرون از شهر دارای قیمت بالاتری هستند.

 

برچسب ها :
مراحل کفسابی با دستگاه قیمت هر متراژ کفسابی دستگاه کف سابی هرینه کف سابی

 

منبع : bit.ly/3gpXwt1

فهرست
Call Now Button
WhatsApp chat